Harika bir restoran pazarlama planı geliştirmek için ciddi zaman harcamanız şiddetle tavsiye edilir.

Başlamanıza yardımcı olmak için, burada restoran dijital pazarlama noktasında olduğundan emin olmak için birkaç ipucu ve püf noktaları.

Etkileşim: Müşterilerinizden arkadaşlarınızla yorum yapmalarını, beğenmelerini ve etiketlemelerini istemek, içeriğinize göz kulak olmanın en iyi yoludur! Sosyal medya siteleri, en iyi sonuç sayfalarına en çok ilgi çeken yayınlar koymak için algoritmalara sahiptir. Müşterileri markanızla etkileşime girmeye teşvik ederek Google’daki en üst noktaya çıkın.Tutarlılık Anahtardır: Bilgilerinizin tüm platformlarda aynı olduğundan emin olun. Farklı sitelerdeki farklı adlara, telefon numaralarına, adreslere ve web sitelerine sahip olmak müşterileri şaşırtabilir, bu nedenle tutarlı olmasını sağlayın.

Mobil yap! Restoranlar araştırırken, çoğu tüketici telefonlarında hızlı bir Google araması yapıyor, bu nedenle sitenizin uyumlu olduğundan emin olun.

Yemeğinizin Fotoğrafını Çekin: Bir resim bin kelimeye bedeldir, bu nedenle insanlara yemeğinizin ne kadar lezzetli olduğunu söylemek yerine… onlara gösterin! Yelp, Facebook, Instagram ve Google profillerinin en fotojenik yemeklerini gösterdiğinden emin ol.

Güncelleme: Bir restoranın menüsü, görünümü, saatleri ve etkinlikleri sürekli değişiyor, bu nedenle müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun! Müşterilerinizi, kafanızdaki ve katılımcı yemek yerlerinden kaçınmak için restoranınızda yaptığınız herhangi bir değişiklik hakkında güncelleyin.

Restaurant Email Marketing: Sadık bir hayran kitlesi oluşturmanın güçlü bir e-posta listesi geliştirmekten daha iyi bir yolu yoktur. Anlaşma, indirim, menü güncellemeleri ve müşterilerin gelen kutularına olay bildirimleri göndermek, markanızı müşterilerinizin aklında tutabilir.